Návod na používání databáze

Novinky a vylepšení na tomto webu najdete na blogu. Zde jsou publikovány všechny zprávy týkající se tohoto výsledkového servisu.

Práce s programem pro tvorbu startovních a výsledkových listin je popsána na stránce o programu. Z této stránky také můžete stáhnout požadovaný formát výsledkové listiny pro automatické zpracování. Výsledky v jiném formátu nemohou být zpracovány!

Kalendář
Kalendář závodů obsahuje všechny závody pod záštitou ČSC. Jednotlivé cyklistické odvětví, jako silnice či cyklokros, najdete v levém menu. Po rozkliknutí se zobrazí kompletní kalendář závodů vybraného odvětví. Vybírat můžete i dle kategorií, zde se pak ukazuje kalendář závodů, kde startuje vybraná kategorie - napříč disciplínami. Po zobrazení kalendáře si můžete prohlédnout podrobnosti jednotlivých závodů. Protože kalendář se upravuje ještě v průběhu roku a závody třeba ještě nemají ani jméno (třeba podle sponzora), některé položky nemusí být vyplněny. Odkaz na výsledky a propozice je vždy z názvu závodu - nejdříve na propozice a poté na výsledky. Kalendář je rozdělen na dvě části - pohárové a veřejné závody. Přihlašování, výsledky a propozice jsou stejné. Na hlavní straně kalendáře je možnost listování kalendářem po dnech a měsících.

Výsledky
Na úvodní stránce je seznam nejnovějších výsledků a statistika databáze. Po tímto se nechází seznam cyklistů, kteří mají svátek či narozeniny - odkaz vede na příslušné osobní karty. V levém menu se nechází položka "výsledky", zde je seznam všech dostupných výsledků. Pod nimi jsou závodníci a týmy - jedná se o seznamy všech závodníků a týmů s odkazy na příslušné karty. Při pomalejším připojení může zobrazení trvat o něco déle, jde o velký objem dat. Dále je uveden seznam disciplín, po rozkliknutí se zobrazí všechny výsledky dané disciplíny. Konkrétní výsledky umožnují export do formátu PDF, ikona je vždy vpravo nahoře. U osobních a týmových karet najdete všechny odkazy na všechny dostupné výsledky pro daného závodníka, či tým. Pro stažení kompletních výsledů, včetně časů, bodů apod je k dispozici formát xls, ze kterého je do systému výsledek importován automaticky.

Přihlášky
Systém přihlášek probíha přes toto webové rozhraní. Po vybrání závodu, ke kterému se chcete přihlásit (z hlavní stránky vede odkaz i na propozice), vyberte váš tým. Poté dostanete na výběr všechny závodníky tohoto týmu, zaškrtnete závodníky, jenž chcete přihlásit a potvrdíte. Přihlašujete napříč kategoriemi, tj. najednou např. pro kadety i ženy. Zadané závodníky zakontrolujete a vyplníte email na který bude přihláška odeslána. Přihlášku potvrdíte kliknutím na aktivační odkaz, který přijde na již zmíněný email. V případě že Vám tento email nepřijde, není přihláška uložena a aktivována - je velmi pravděpodobné že jste vyplnil(a) špatný email (@sezam.cz @centr.cz apod). Seznam přihlášek přichází automaticky v zadaných dnech na pořadatelský email, uvedený v propozicích.

Propozice
Zadávání propozic je rozděleno na tři fáze, při nichž jsou některé údaje povinné, jiné ne. Opět je nutné zadat správnou emailovou adresu pro pozdější zasílání přihlášek a hlavně pro potvrzení propozic. Přes tento systém probíhá i schvalování propozic ČSC.
Doporučení pro pořadatele: Pro lepší formátování je doporučeno propozice vypisovat ručně - při kopírování z wordu může docházet k rozhození formátování.

Vyhledávání
Vyhledávání je umožněno pro týmy a závodníky - stačí zadat pouze část příjmení či jména.

Fotogalerie
Fotogafie z jednotlivých závodů, rozdělené dle disciplín.

Licence
Systém umožnujě online PRODLUŽOVÁNÍ platnosti licencí. Vše funguje obdobně jako systém přihlášek, tedy po výběru týmu následuje výběr licencí. Poté je možno připsat ke každé osobě doplňující či změněné informace (bydliště...) a přidat aktuální fotografii. Po odeslání a potvrzení je vše přeposláno automaticky licenčnímu pracovníkovi.

Reprezentace
Seznam reprezentantů je postupně rozšiřován a doplňován o osobní informace a fotografie.

Zadávání závodů
Odkaz na přidávání závodů do kalendáře a propozic vede z příslušných sekcí z menu na levé straně.Při zadávání propozic a přihlášek je nutné zadávat funkční emailový kontakt - slouží k verifikaci údajů. Při přihlašování na závody Vám na tento email přijde kontrolní zpráva, kterou musíte potvrdit. Při zadávání propozic přijde opět kontrolní zpráva na tento email a taktéž průběžný stav přihlášených závodníků a to patnáct, pět a dva dny před závodem.Připomínky a komentáře zasílejte na info@cyklovysledky.cz nebo na marek@mixa.name